Një tjetër shqiptar kalon në Superligën turke

Një tjetër lojtar shqiptar pritet të kalojë në kampionatin turk. Sipas raportimeve të fundit nga mediat turke, sulmuesi nga Kosova, Zymer Bytyqi është pranë kalimit te skuadra e Superligës turke Konjaspor.

24-vjeçari mbylli vetëm pak ditë më parë aventurën me skuadrën norvegjeze të Viking, ku luante nga viti 2015.

Thuhet se Bytyqi ka arritur marrëveshjen me Konjasporin dhe shumë shpejt pritet firma me skuadrën turke, ku do të nënshkruaje një kontratë për 2 vite e gjysmë.

Gjithçka pritet të finalizohet ditën e martë, ku thuhet se lojtari do i nënshtrohet testeve mjekësore.

Ngjarja paraprake

Sulejmani dhe Muslija me Hannoverin demolojnë Sandhausenin e Halimit 

Ngjarja e ardhëshme

Vandalët lanë gjak të rremë dhe koka të derrit para shtëpive të Pelosit dhe McConellit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian