Një tjetër mbrojtës që ka spikatur në Serie A

Marash Kumbulla ka qenë ai që është përfolur më së shumti në merkato nga futbollistët e kombëtares shqiptare. I riu tani është pjesë e Romës, që verën e ardhshme duhet të derdhë në arkata e Hellas Verona plot 30 milion euro.

Një tjetër mbrojtës që ka spikatur në Serie A është Berat Gjimshiti. Titullar i Atalanta, që shkoi deri në çerekfinale të Champions League dhe ishte një makineri golash, po tentohet nga një klub i madh italian, që do me çdo kusht një qendërmbrojtës këtë merkato.

Bëhet fjalë për Milanin dhe Tuttomercatoweb raporton se drejtuesit e kuqezinjve janë interesuar për Gjimshitin, duke pyetur menaxherin. Të njëjtën gjë thuhet se e ka bërë edhe Ajax. Ende nuk flitet për një ofertë konkrete të gjigantit italian apo të holandezëve, por nëse ndodh atëherë do të jetë Atalanta klubi që do të vendosë.

Ngjarja paraprake

Google vijon ofrimin falas të thirrjeve më të gjata se 60 minuta në Meet

Ngjarja e ardhëshme

Gjykata Administrative e hodhi poshtë padinë e “Bankës Eurostandard”

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian