Një tërmet me magnitudë 3.8 ballë goditi Maqedoninë

Maqedonia e Veriut edhe sonte u godit nga një tërmet. Sipas informacioneve fillestare tërmeti ka qenë me magnitudë 3.8 ballë sipas shkallës Rihter.

Epiqendra e tërmetit ka qenë afër Liqenit të Mavrovës dhe është ndjerë në Dibër, Kërçovë, Gostivar dhe Tetovë.

 

Ngjarja paraprake

Edhe Vujoviq i thërret rumunët pas turpërimit dhe i pyet: Kosova a...

Ngjarja e ardhëshme

Ndërhyrja e Ronaldos

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian