Një shqiptar në formacionin më të mirë të Zvicrës

Një shqiptar në formacionin më të mirë të Zvicrës!

Benjamin Kololli, anësori i majtë i Kosovës dhe Zurich në Zvicër, ka spikatur në vitin 2020 dhe kjo nuk ka kaluar pa u vënë re, madje edhe është vlerësuar.

Prestigjiozja “Blick” ka publikuar formacionin më të mirë të vitit, në bashkëpunim SofaScore, dhe në të është përfshirë edhe Kololli.

Protagonist me gola dhe asiste, futbollisti dardan është një nga më të rëndësishmit te Zyrih dhe titullar në shumicën e ndeshjeve të Kosovës.

Ngjarja paraprake

Drejtori Festim Halili e fillon me këmbë të mbarë vitin 2021

Ngjarja e ardhëshme

Publicisti francez: Presidenti Erdoğan është "lider ndryshues i lojërave"

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian