Një shpërthim trondit rrethin İskenderun në Turqinë jugore

Ambulancat dhe skuadrat e policisë janë dërguar në rrethin İskenderun të provincës jugore turke Hatay, pasi një shpërthim ka tronditur qendrën e qytetit, transmeton Anadolu Agency (AA).

Shpërthimi goditi rrugën Fener të qytetit, e cila është mbyllur për trafik pas incidentit. 

Zyrtarët ende nuk janë prononcuar për informacione ose shkakun e shpërthimit... .

Ngjarja paraprake

Ndotja dhe era e rëndë “helmojnë” Shkupin, qytetarët kërkojnë zgjidhje

Ngjarja e ardhëshme

S’ka vend për Gareth Bale, Mourinho nuk ia vet letrat

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian