Një rekord i ri i zi i epidemisë në Iran

Në 24 orët e fundit, COVID-19 u konfirmua në 13,241 njerëz në Iran, i cili vendosi një rekord të ri infeksionesh brenda një dite.

Përfaqësuesja e Ministrisë së Shëndetësisë, Sima Sadat Larry, deklaroi sot se që nga fillimi i epidemisë në Iran, COVID-19 është konfirmuar në 801.893 njerëz dhe se numri i vdekjeve është rritur me 480 në 24 orët e fundit, gjithsej 42.941.

Ngjarja paraprake

Çmenduri, i varrosin...

Ngjarja e ardhëshme

Situata e COVID/ Ambasada gjermane jep njoftimin e rëndësishëm për qytetarët, mbyll zyrën e vizave dhe të pasaportave

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian