Një objekt arsimor goditet nga raketat ruse në Ukrainë

Një raketë ruse u përplas në ndërtesën e një objekti arsimor rreth orës 03:30 të natës, thanë Shërbimet Shtetërore të Emergjencave të Ukrainës.

Autoritetet thanë se ndërtesa në Merefa, një qytet në rajonin e Kharkiv në veri-perëndim, u shkatërrua pjesërisht.

Image

Shërbimet zjarrfikëse janë ende duke shuar zjarrin, shkruan BBC, transmeton “Bota sot”.

Mediat lokale thanë se një shkollë dhe një qendër komunitare u goditën.

Ende nuk raportohet për viktima.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Lista/ Këto janë 30 artikujt e shportës që kushtojnë 20% më shumë se në janar

Story i radhës

​Arteta kapet me drejtuesit e Premier Ligës: Falemnderit që po na e bëni këtë

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish