Një migrant goditet nga rryma në stacionin hekurudhor të Draçevës

Gjatë ditës së djeshme, më 16.08.2023 rreth orës 10:20 në Stacionin Policor të Draçevës, një punonjës i stacionit hekurudhor – Draçevë ka raportuar se një migrant është goditur nga rryma elektrike në çatinë e një vagoni teni. Personi është transferuar menjëherë në Spitalin e Përgjithshëm të qytetit “Shën Naum Ohri”, ku i është dhënë ndihma mjekësore ku i janë konstatuar lëndime të rënda trupore. Për ngjarjen në fjalë është njoftuar edhe prokurori publik, ndërsa këqyrje të vendit e ka kryer një ekipi nga SPB-ja e Shkupit.

Story i mëparshëm

Gazetari tetovar i përgjigjet Valon Sylës: Po këta të ëmbëltoreve dhe bozave, këta jemi ne tetovarët

Story i radhës

Qeveria kundër rritjes lineare të pensioneve

Të fundit nga