Një malazez të Peja

Kubi i basketbollit Peja përforcohet me basketbollistin malazez, Marko Peroviq.

“28 vjeçari i gjatë 204 cm vjen nga Mali i Zi dhe luan në pozitën qendër.

Në sezonin e kaluar ka luajtur në Ligen Superiore të Sllovakisë me një mesatare të mirë prej 13.4 pikëve dhe 4.1 kërcime”, ka shkruar KB Peja.

Është një përforcim i madh për klubin pejan, që synon titullin e kampionit të Kosovës.

Ngjarja paraprake

Kolonë e gjatë veturash në Veternik

Ngjarja e ardhëshme

Zoran Zaev negativ në testin për COVID

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian