Një kompani spanjolle studion të folurit në publik të Zidane dhe Koeman, këto janë rezultatet

Zinedine Zidane dhe Ronald Koeman kanë qenë subjekt i një studimi nga kompania ‘Comunicar es Ganar’, e cila shikon sjelljen e tyre kur flasin në publik.

Studimi, i quajtur ‘El Clasico, duke lexuar midis rreshtave’, ka analizuar mbi 30 konferenca shtypi që secili trajner ka kaluar që nga fillimi i sezonit. Qëllimi i studimit është të shohim se si të dy trajnerët vazhdojnë punën e tyre me klubet, veçanërisht përpara El Clasicos të së shtunës në Camp Nou, përcjell GazetaBlic.

Sipas studimit, Zidane miraton një ton më të thjeshtë, më të natyrshëm gjatë konferencave të tij për shtyp. Ai nuk i pëlqen të bëjë deklarata të mëdha në lidhje me objektivat e ekipit të tij dhe kjo do të thotë se nuk ka presion mbi lojtarët e tij.

Sa i përket Koeman, ai ka treguar një kontrast të qartë me Quique Setien kur ai u emërua shefi i Barcelonës. Ndërsa Spanjolli ishte i gjithë buzëqeshur, Hollandezi është më i rezervuar dhe i drejtpërdrejtë në mënyrën se si flet. Ai e di pozicionin në të cilin ndodhet klubi për momentin. Përveç vetë Zidane dhe Koeman, studimit gjithashtu ka parë ndikimin që një format në internet ka bërë në konferencat për shtyp gjatë pandemisë së koronavirusit. Sipas studimit, trajnerët janë më të prirur të përdorin përgjigje të drejtpërdrejta dhe koncize sesa më parë.

Ngjarja paraprake

Telashe me aeroplanin e Man City – ndryshohet destinacioni para ndeshjes ndaj West Ham

Ngjarja e ardhëshme

Rama i dhuron dashuri, puthje e lule bashkëshortes në përvjetorin e martesës

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian