Një grua e pjekur dhe e sigurt është më tërheqëse sesa një trup i përsosur

Një veshje e mirë dhe një trup “perfekt” mund të ngjallin interes, por në fund të fundit, kur bëhet fjalë për marrëdhëniet, bukuria është më pak e rëndësishmja.

Gratë, si burrat, mbajnë traumat e marrëdhënieve të së kaluarës. Histori që përfunduan për arsye nga më të ndryshmet, për shembull për shkak të xhelozisë, tradhtisë ose mungesës së shoqërisë.

Shumë nga këto plagë janë të vështira për t’u harruar, në fund të fundit dëmton shumë që të kesh një zemër të thyer për dikë që e do aq shumë dhe i beson. Por ne nuk mund të jetojmë të bashkuar me zhgënjimet e së kaluarës, aq më pak kur ato kanë të bëjnë me marrëdhëniet.

Çdo person me të cilin lidhemi dhe dashurohemi është si një mundësi e re që Universi na ofron, për të zbuluar përvoja të reja dhe për të dhënë mundësi të reja dashurie. Kur ju, filloni një histori të re me dikë, por plotësisht privoni veten nga frika, ju po humbni një shans tjetër për të qenë e lumtur.

Asnjë burrë nuk do të dëshirojë të jetë me një grua që vazhdimisht ka frikë se ai do të veprojë në të njëjtën mënyrë si partnerët e saj të kaluar. Bini në dashuri, ju duhet të rrezikoni dhe t’i besoni njëri-tjetrit. Mos fillo një marrëdhënie të re duke hedhur të gjitha dramat e tua nga marrëdhëniet e tjera që nuk funksionojnë mbi partnerin tënd.

Një burrë dëshiron të jetë me një grua që është e gatshme të shkruajë një histori të re përkrah tij, pavarësisht zhgënjimeve që ajo ka pësuar në dashuri. Në fakt, të gjithë kemi pasur përvoja traumatike në marrëdhënie, por varet nga secili prej nesh se si ta menaxhojmë këtë zhgënjim dhe ta shohim atë si mësim.

Në dashuri, edhe dhimbjet dhe zhgënjimet meritojnë të jetohen, pasi janë ato që na bëjnë më të fortë dhe tregojnë se çfarë lloj personi meritojmë në jetën tonë.

Ngjarja paraprake

Bukuroshja serbe në Kosovë, e uron publikisht Haxhi Krasniqin! Këto janë fjalët drithëruese

Ngjarja e ardhëshme

SPAK mbyll hetimet për kundërshtarët e Aldo Bares, ja se përse akuzohen

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian