Një çift i lumtur sa herë në javë bën s*ks

Çiftet e lumtura bëjnë seks një herë në javë, thotë një studim.

“Ndoshta kjo është mesatarja pasi që duket se i rrit përfitimet e mirëqenies”, thotë Dr. Muise, duke shtuar se seksi një herë në javë i ndihmon çiftet të mbajnë lidhjen intime dhe të ndjehen që kanë një jetë aktive seksuale.

Russell Smyth, profesoreshë e ekonomisë në Universitetin Monash, e cila studion seksualitetin, ka thënë se shpeshtësia e seksit nuk është i vetmi faktor që ndikon në mirëqenien tonë.

“Çiftet janë më të lumtur kur seksi është më i mirë. Meshkujt më shumë lumturohen nga aspektet fizike të seksit, ndërsa femrat më shumë nga aspektet emocionale”, thotë ai.

Ngjarja paraprake

Protestë me valle në Britani kundër masave të koronavirusit

Ngjarja e ardhëshme

Kovid 19 RMV/ Asnjë humbje jete, 3 raste të reja.

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian