Nis tërheqjen vala e të ftohtit

Dita e mërkurë do të ketë një tërheqje të valës së ftohtë duke sjellë rritje të temperaturave në ultësirën perëndimore por mbeten me temperatura të ulëta zonat malore përgjatë shtrirjes lindore duke theksuar ngricat në këto zona.

Sipas MeteoAlb, orët vijuese do të jenë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash ku më të theksuara vranësirat paraqiten në verilindje dhe juglindje të territorit.

Pacienti nuk kishte bërë vaksinën kundër Covid-19, spitali refuzon t’i kryejë transplantimin e zemrës

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -12°C deri në 10°C.

Era do të fryjë e mesatarisht me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi kryesisht verilindor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3 ballë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Fjodora Fjora mund të jetë me burrë 30 vjet më ri se ajo, por ka një kusht!

Story i radhës

21,668 raste aktive me coronavirus në Kosovë

Të fundit nga