Nis “spastrimi” nga Special One! Shtyn yllin e Romës drejt Milanit

Te Roma pritet revolucion me ardhjen e Jose Mourinho dhe ka disa lojtarë me valixhe në duar…

Armeni Henrikh Mkhitaryan pritet të largohet nga verdhekuqtë sidomos tani që vjen Jose Mourinho, me të cilin raporti nuk ka qenë kurrë i mirë dhe ishte shkaku që ai u largua nga Manchester United, ashtu si Smalling.

Sipas asaj që shkruan e përditshmja “Il Tempo”, Mkhitaryan mund të vazhdojë karrierën në Serie A por këtë herë me fanelën kuqezi të Milanit.

Kjo sepse armeni e di se kontrata e tij e fundit mund të jetë kjo dhe ndaj do të dëshironte të luante në një klub me më shumë ambicje dhe ekonomikisht më të fortë.

Në gjurmët e tij janë edhe shumë skuadra të tjera.

Ngjarja paraprake

Nesër protestë para Komunës së Podujevës

Ngjarja e ardhëshme

Erdogani – Bidenit për marrëveshjen me Izraelin: I keni duart e përgjakura

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian