Ngjarjet e ditës së sotme

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës dhe Federata Pan–Shqiptare “VATRA”, nënshkruajnë një Memorandum Mirëkuptimi për bashkëpunim. (Ndërtesa e ministrisë së Punëve të Jashtme, ora 10:00)

Bëhet përurimi i shtigjeve të ecjes në Lipjan, si dhe organizohet gara e atletikës “Vrapimi i Krushqve”. (Shtigjet e ecjes në Lipjan, ora 11:00)

Punëtorë të Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK), do të protestojnë dhe do të kërkojnë që të ju lejohet tërheqja e një pjese të Trustit Pensional, sipas propozimit të Qeverisë për pakon e rimëkëmbjes. (Para Kuvendit të Kosovës, ora 12:00)

Ambasadori Jörn Rohde me rastin e Ditës së Bashkimit të Gjermanisë mban fjalimin virtual. (www.facebook.com/Germany.in.Kosovo, ora 12:00)

Ngjarja paraprake

Festimet e 30-vjetorit të bashkimit nën hijen e Coronës

Ngjarja e ardhëshme

“Ansu Fati pasardhës i Messit? Ansu është pasardhës i Ansu”

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian