Ngjarjet e datës 25 dhjetor

Mbahet mesha e Ditës së Krishtlindjes në Katedralen Nënë Tereza Prishtinë. (Ora 11:00)

Kremtohet mesha e Ditës së Krishtlindjes në Katedralen Zoja Ndihmëtare në Prizren, ku do të drejtohet nga imzot Dodë Gjergji. (Ora 11:00)

“Kosova për Sanxhakun” në bashkëpunim me shoqatën ” Sali Çekaj”, organizon sesion shkencor kushtuar luftërat të shquar Ali Fazli prekazit, me temën: “Heroizmi i luftërave shqiptarë gjatë Luftës së Dytë Botërore në mbrojtjen e kufijve etnikë”. (Kulla e Ali Fazlise Prekaz i Epërm, ora 11:00)

Federata e Motoçiklizmit të Kosovës organizon cermoninë e shpalljes së laurantëve për vitin 2022. (Hotel Prishtina, ora 17:00)

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

“Zhan Mitrev”, javën tjetër publikohet raporti

Story i radhës

COVID-i në Kinë, mbingarkohet sistemi shëndetësor dhe krematoriumet

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish