Ngjarjet e datës 24 dhjetor

Ministrisë së Zhvillimit Rajonal organizon ingurimin e projektit ”Stacioni i Autobusëve”, në Junik. (Ora 11:00)

Dega e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prizren mban konferencën e fundvitit. (Selia e LDK-së në Prizren, rruga Ibrahim Rugova, ora 11:00)

Partia Socialdemokrate organizon protestë kundër dënimit të Sali Mustafës nga Gjykata Speciale. (Sheshi “Zahir Pajaziti” deri te sheshi “Skënderbeu”, ora 14:00)

Federata e Futbollit të Kosovës mban ceremoninë “Laueratët e Vitit 2022”. Të drejtën ekskluzive të transmetimit e ka ATV, pas përfundimit të ceremonisë mediat tjera mund të marrin intervista me laureatët e vitit. (Klan Arena, ora 17:00)

Kisha Katolike në Kosovë, përkatësisht Dioqeza Prizren-Prishtinë organizon pritjën solemne me rastin e Festës së Krishtlindjes 2022. (Qendra “Bogdanipolis”, ora 18:00)

Mbahet mesha solemne e Krishtlindjes e udhëhequr nga ipeshkvi Dodë Gjergji, në bashkëmeshim me meshtarë të dioqezës. (Katedralja Shën Nënë Tereza, Prishtinë, ora 24:00)

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Konfirmojnë lidhjen: Elhaida dhe Lediani në një romancë

Story i radhës

Bekteshi: Të gjithë qytetarët në fakturë tashmë e kanë shumën e ndihmës së Qeverisë

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish