Nga Tirana, Kosova nisët për në Lubljanë

Kombëtarja e Kosovë sot me fillim nga ora 10:00, është nisur drejtë kryeqyteti të Sllovenisë, Lubljanës.

Nga aeroporti “Nën Tereza” në Tiranë, Dardanët tanë janë nisur për në Slloveni ku do të zhvillojnë ndeshen e radhës në kuadër të Ligës së Kombeve, që zhvillohet nesër duke filluar nga ora 20:45.

Pasi dje e gjithë skuadra doli negative në testin për Covid-19, futbollistët tanë pranuan dritën e gjelbërt për të udhëtuar.

Me ekspeditën e Kombëtarës sonë nuk ka udhëtuar, Bersant Celina, pasi stafi mjekësor vendosi se ai është i lënduar dhe duhet të kthehet në Prishtinë.

Ngjarja paraprake

Irani mohon se Izraeli ka vrarë udhëheqësin e lartë të Al-Kaidës në Teheran

Ngjarja e ardhëshme

Pas një krize, sistemi ynë nervor ka një logjikë të vetën, ja pse njerëzit e durojnë gjatë presionin

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian