/

Nga sot në tregun digjital mund të gjeni aplikacionin iLibri-SHQIP, shumë libra në një vend

iLibri-SHQIP është platforma e parë mbarë shqiptare për libra në gjuhen shqipe (audiobooks), tani e pranishme për telefonat e mençur (smartphone) edhe atë në sistemin operativ iOS dhe arë Android,  i njëjti aplikacion mund të shkarkohet në Apple Store dhe Google Play.

Në iLibri-SHQIP mund të dëgjoni libra të përzgjedhur të Historise së Shqipërisë, mbi figurat e njohura siç është krye heroi ynë Skënderbeu, Kanuni dhe Kultura e Kombit ndër shekuj si dhe libra të tjerë të përzgjedhur të letërsisë botërore, të lexuar nga zëra mahnitës të aktorëve të Teatrit Kombëtar të Tiranës.

Aplikacioni iLibri-Shqip pasurohet çdo ditë me kryevepra të letërsisë shqiptare dhe botërore.

Ngjarja paraprake

Turqia dhe Gjermania diskutojnë mbi përplasjen Armeni-Azerbajxhan

Ngjarja e ardhëshme

Haxidakis: Interkonektori për gaz natyror dhe mbindërtimin e naftësjellësit mund t’i afrojnë Maqedoninë e Veriut dhe Greqinë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian