Nga sa këshilltar fituan partitë në qytetin e Shkupit?

Komisioni Shtetëror Zgjedhor ka kumtuar rezultatet e zgjedhjeve në Qytetin e Shkupit.AdvertisementsNë balotazh do të jenë Petre Shilegov nga LSDM dhe kandidatja e pavarur Danella Arsovska.Ulëset në Këshillin e Shkupit do të jenë siç vijon më poshtë:VMRO-DPMNE- 17 këshilltarëLSDM – 12 këshilltarëBDI – 6 këshilltarëE majta – 4 këshilltarëTë vendosur për ndryshime – 2 këshilltarëASH-AAA – 2 këshilltarëDragana Vellkovska – 2 këshilltarë

Ngjarja paraprake

43 komuna do të jenë në balotazh! Gara mes pushtetit dhe opozitës, por edhe mes vetë pushtetit, ja ku!

Ngjarja e ardhëshme

ДИК погрешно сумирала во Гостивар, додала 114 гласови на конечниот резултат

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian