Nga dita e martë reshjet parashihen të jenë në formë dëbore

Instituti Hidrometerologjik i Kosovës (IHK) ka njoftuar se gjatë kësaj jave fushat me presion të ulët atmosferik që kanë përfshirë pjesën e Gadishullit të Ballkanit do të jenë të qëndrueshme dhe me tendencë në rritje.

Kjo situatë meteorologjike sipas IHK-së do të kushtëzoj mot kryesisht të vranët.

Të hënën për shkak të prezencës së vlerave pozitive në fushat termike, parashihet të bie shi në viset e ulëta dhe mesatare, ndërsa në viset e larta parashihet të bie borë.

Nga dita e martë reshjet parashihen të jenë në formë dëbore edhe në viset e ulëta. Këto reshje do të ndikojnë në uljen e temperaturave në të dy vlerat ekstreme.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -4 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2 deri 8 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-7m/s në rrafshin e Kosovës, ndërsa në veriperëndim të Dukagjinit shpejtësia maksimale e erës mund të arrijë deri 18m/s.

Lire aussi: Équivalents du Viagra Le Cialis est un médicament de longue durée pour l’érection Ajustage d’une posologie efficace du Cialis Effets secondaires du Cialis – Contrôle de la santé Peut-on combiner le Cialis et alcool. Cialis Achat maintenant. cialispascherfr24.com Dysfonction érectile; Diverses formes d’impuissance; Hypertension pulmonaire; Epanchements dans les poumons oedème alpin.

Ngjarja paraprake

Ish-banori i Big Brother bëhet baba për herë të parë, zbulon emrin e veçantë të vajzës

Ngjarja e ardhëshme

Bileta fituese e lotarisë mbi 1 miliard dollarë u shit në Miçigan

të fundit nga