​Neymar kërkon sërish rikthimin te Barcelona

Duket se braziliani Neymar po vazhdon ta mendojë rikthimit e tij te Barcelona, skuadër së cilës ia ktheu shpinën në vitin 2017 për t’u transferuar në Paris-Saint-Germain.

Situata e tij në klubin francez duke shumë e paqëndrueshme, sidomos pas eliminimi të PSG-së nga Liga e Kampionëve kundrejt Real Madridit.

Zhgënjimi i madh i tifozëve të kësaj skuadre doli në pah në ndeshjen e ligës kundër Bordoux ku ai së bashku me Leo Messin u fishkëllyen gjatë gjithë ndeshjes.

Tani “Foot Mercato” raporton se Neymar i është ofruar përsëri Barcelonës duke kërkuar rikthimin në “Camp Nou”, aty ku kishte shkëlqyer së bashku me Messin dhe Suarezin.

Edhe drejtuesit e skuadrës franceze raportohet se janë të pakënaqur me rendimentin e brazilianit dhe po ërkojnë një blerës potencial për kartonin e tij.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Samsung dërgon One UI 4.1 për seritë Galaxy S21

Story i radhës

Rritja e çmimeve, Tabaku: Qeveria nuk po vë kontroll në treg!

Të fundit nga

Messi apo Maradona?

Si mysafir i DAZN, zv. presidenti i Interit, Javier Zanetti foli për shumë tema, duke përfshirë

AlbanianMacedonianEnglish