Neymar fiton çmimin e madh në Ligën e Kampionëve

Neymar fiton çmimin e madh.

Sulmuesi brazilian i Parisit, Neymar është shpallur lojtari më i mirë i javës në Ligën e Kampionëve.

Pas paraqitjeve të mira ndaj Bayernit në çerekfinale dhe kualifikimit të PSG-së në gjysmëfinale, Neymar është shpallur lojtari më i mirë javës në CH.

Kështu, UEFA ka vendosur ta shpërblej brazilianin për punën e tij, njofton ‘Bleacher Report Footboll’.

Ngjarja paraprake

LIDHJA SHQIPTARE ËSHTË ZONJË ABSOLUTE E PRIZRENIT, PEJËS, SHKUPIT, GJAKOVËS DHE PRISHTINËS. RADHËN E KANË MANASTIRI DHE SHKODRA/LE TEMPS (1881)

Ngjarja e ardhëshme

Komuna e dënon me 200 euro qytetarin që shkeli me kamionetë hapësirën gjelbëruese

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian