Nesër zbulohet shtatorja e Ibrahim Rugovës në Istog

Nesër me datë 02 dhjetor për nder të datëlindjes së presidentit historik Ibrahim Rugova, do të bëhet zbulimi i shtatores në Istog.

Ceremonia e zbulimit do të bëhet në ora 12:00.

Në ceremoni do të marrin pjesë kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti dhe kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa.

Shtatoret e presidentit historik Ibrahim Rugova, janë të vendosura edhe në Prishtinë dhe Drelaj të Rugovës.

Ngjarja paraprake

Një në katër persona e pranojnë që nuk i lajnë duart pasi kolliten, pavarësisht nga rreziku i infektimit me Covid

Ngjarja e ardhëshme

Napoli pa shqiptarë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian