Nesër, tre vjet nga aksidenti tragjik në Llaskarcë!

Të dielën (13 shkurt) bëhen 3 vjet nga tragjedia e Llaskarcës ku humbën jetë 16 bashkëqytetarë të Gostivarit, kjo pasi autobusi i kompanisë “Durmo Turs” u rrokullis në dalje nga Shkupit.

Komuna e Gostivarit edhe këtë vit ka paraparë aktivitete për të kujtuar viktimat nga kjo tragjedi.

Në ora 13:30 do të vendosim lule në vendin e tragjedisë në fshatin Llaskërcë,
Në ora 17:30 do të ketë tubim te parku në qendër të Gostivarit, për t’i kujtuar viktimat e kësaj tragjedie dhe për të bashkëndarë dhimbjen me të gjithë ata që humbën të afërmit e tyre.

13 shkurti i vitit 2019 ishte ditë fatale për 51 pasagjerët në autobusin e “Durmo Turs” i cili qarkullonte në relacion Shkup-Gostivar. Rreth orës 17, për arsye ende të padefinuara, autobusi u përmbys në autostradën Tetovë-Shkup afër fshatit Llaskarcë. Autobusi humbi kontrollin dhe ra në humnerë, pasi theu gardhin mbrojtës në autostradë. 16 pasagjerë humbën jetën, kurse 35 prej tyre morën lëndime të rënda.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Djegia e kontejnerëve rrezikon zonat urbane, zjarrfikësit apelojnë për kujdes me djegien e mbeturinave

Story i radhës

PSG dëshiron rinovimin e Xavi Simons

Të fundit nga

Messi barazon Maradonën

Messi barazon Maradonën për golat në Kupën e Botës! Kombëtarja e Argjentinës mposhti 2-0 Meksikën. Por

AlbanianMacedonianEnglish