Nesër shkrimtari i madh Ismail Kadare shpallet “Qytetar Nderi” i Tetovës

Tetovëm 24 Nëntor – Nesër shkrimtari i njohur shqiptar Ismail Kadare do të shpallet Qytetar Nderi i Tetovës. me 28 Tettor këshilltarët unanimisht, 31 këshilltarët votuan pro këtij vendimi që shkritmari i madh të jetë “Qytetar Nderi” i Tetovës. .n e tij dhe rëndësinë që përfaqëson ai.

 

“Ndër pikat e seancës së katërt që u miratua ishte edhe pika që shkrimtari i njohur shqiptar dhe ndërkombëtar Ismail Kadare të shpallet Qytetar Nderi i Tetovës”, është shprehur Besar Durmishi, kryetar i Këshillit të Komunës me 28 tetor të këtij viti, përcjell TS.

Ndryshe çdo kryetar i komunës së Tetovës ka shpallur “Qytetar Nderi” figura të njohura të fusha të ndryshme, siç është Rifat Jashari, Ramush Haradinaj, Stipe Mesiq, Tanja Fajon dhe disa të tjerë.

Burimi: zhurnal.mk

Story i mëparshëm

Dy superfuqi janë në pritje të biletës të premten

Story i radhës

A e dini pse kemi probleme me gjumin? Faji qendron te ky ves

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish