Nesër pa ujë disa fshatra të Sarajit

Shkup, 5 tetor 2020 (MIA) – Nesër do të mbeten pa ujë nga ora 09:00 shfrytëzuesit e fshatrave Rashçe, Bojanë dhe Kopanicë të Komunës së Sarajit.

Siç kumtoi QRMK-Shkup, ndërprerja është për shkak të pastrimit, dezinfektimit dhe shpëlarjes së rezervuarit në fshatin Rashçe.

Shfrytëzuesit do të jenë pa ujë deri në përfundim të ndërhyrjes. bs/fab

Ngjarja paraprake

Qindra hondurasë nga karvani i migrantëve drejt SHBA-ve kthehen në shtëpi

Ngjarja e ardhëshme

“Unë ju thyej kockat”/ Rama u kthehet deputetëve: Lëshoni gjuhën si 'gamori.'..

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian