Nesër pa energji elektrike një pjesë e shfrytëzuesve të Kisella Vodës, Ilindenit, Butelit Çairit dhe Studeniçanit

Shkup, 6 tetor 2020 (MIA) – Nga EVN Maqedoni SHA njoftojnë se nesër pa energji elektrike do të mbeten disa vendbanime në Kisella Vodë, Ilinden, Çair, Butel dhe Studeniçan.

Në periudhën nga ora 09:00 deri në orën 15:00, përdoruesit e fshatit Varvara në komunën e Studeniçanit do të jenë pa energji elektrike. Në periudhën e njëjtë, ndërprerje të energjisë elektrike do të ketë në rrugët “Maleshevska”, “Maleshevska 1”, “Markova Reka”, një pjesë e rrugëve “Slavka Dinkova”, “Taki Daskalot” dhe “Anton Dimitrov” në komunën e Kisella Vodës.

Në periudhën nga ora 08:00 deri në 15:30, përdoruesit e ndërmarrjes Sutash-Ilinden, DM Trans, Volvo, Ferma e shpezëve, TS “Ptiçjevodstvo 3″ në komunën e Ilindenit, ndërsa nga ora 08:00 deri në 13:00 do të jenë pa energji elektrike përdoruesit e rrugës ” Krimska” nga nr. 20-50, ndërsa të rrugës “Kumbara” nga nr. 30-55 në komunën e Çairit.

Në periudhën prej 09:00 deri në 13:00, përdoruesit e një pjese të rrugës “Ivan Manolev” shtëpitë 3 A-B deri 9 A-B dhe një pjesë e rrugës Ivan Manolev në komunën e Butelit do të jenë pa energji elektrike. mb/

Ngjarja paraprake

Pakistan, shkon në mbi 300 mijë numri i të shëruarve nga COVID-19

Ngjarja e ardhëshme

Kodi Zgjedhor/ Presidenti Meta ka një tjetër mesazh të fortë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian