Nesër pa energji elektrike fshati Varvara dhe rrugët “Ivan Cankar” dhe “Malishevska”

Shkup, 4 tetor 2020 (MIA) – Konsumatorët nga fshati Varvara, Komuna e Studeniçanit do të jenë pa energji elektrike nesër nga ora 09:30 deri në orën 15:00, nga ora 10:00 deri në orën 15:00 konsumatorët nga rr. “Ivan Cankar” në Komunën e Karposh, dhe nga ora 9:00 deri në 12:00, konsumatorët nga pjesa e rrugës Maleshevska 1 në Komunën e Kisella Vodës.

Informacioni për ndërprerjen në furnizimin me energji elektrike u kumtua sot nga Qendra Rajonale për Menaxhimin e Krizave të Qytetit të Shkupit, bazuar në njoftimin nga kompania EVN Maqedoni. sn/

Ngjarja paraprake

Guardiola me fjalë të mëdha për Bielsan: Ai është më i mençur se unë

Ngjarja e ardhëshme

Azerbajxhani thotë se e ka marrë nën kontroll situatën në disa fshatra të Nagorno-Karabakut

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian