Nesër mot me diell në Kosovë, priten temperatura të larta

Në pjesën veriperëndimore dhe veriore të vendit parashihen reshje shiu, situatë e cila do të ndikoj dukshëm në rënien e fushave termike në atë pjesë të Dukagjinit, deri sa pjesa tjetër e territorit mbetet në ndikimin e vranësirave dhe intervaleve me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-27 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe jugperëndimit me shpejtësi 1-18 m/s. 

Ngjarja paraprake

Momenti i shpërthimit të kontrolluar nga IKMT i pallatit 14-katësh në Durrës

Ngjarja e ardhëshme

​Lampard zbulon të ardhmen e Hudson-Odoi

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian