Nesër hapet perdja e edicionit të ri të Kosovës 

Nesër të meshkujt dhe të femrat do të fillojnë garat për edicionin e ri në Superligën e Kosovës në hendboll. 

Dy ndeshje janë shtyrë me arsye, pasi që nesër (18.00) Vushtrria dhe Istogu takohen për garat e Kupës së Evropës. 

“Të meshkujt do të takohen – e shtunë: Vushtrria-Vëllaznimi 15.00, Prizreni – Kastrioti 17.30, Prishtina-Llapi 17.30, Zhegra – Drenica 19.00  dhe të dielën Besa Famgas – Trepça 17.00. 

Te femrat: Kastrioti-Prishtina 18.00, Drita-Istogu u shty, Vushtrria-Vëllaznimi u shty, e diel: Samadrexha-Vjosa 14.30, Ferizaj-Shqiponja 16.00, KEK-u-Jusuf Gërvalla 18.00.

Ngjarja paraprake

Qofte Shtëpie me Oriz – Receta Më e Veçantë e Traditës

Ngjarja e ardhëshme

Zv/kryeministrja Albulena Balaj-Halimaj vizitoi Malishevën

të fundit nga

Chiellini provokon

“Hetimet? Lënë kohën që gjejnë… Pas titujve duhet të dish të presësh”

AlbanianEnglishMacedonian