Nesër dhe pasnesër do të mbahet takimi i dhjetë i Komisionit Maqedoni-Bullgari

Çështjet dhe temat që synojnë tejkalimin e mosmarrëveshjeve historiografike, si dhe çështjet që kanë penguar punën e Komisionit në të kaluarën, do të vendosen në tryezë në takimin e dhjetë të Komisionit bilateral multi-disiplinar për çështje historike dhe edukative ndërmjet Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Republikës së Bullgarisë, e cila do të mbahet nesër dhe pasnesër në Shkup.

Ngjarja paraprake

Kryediplomati francez thirrje për neutralitet në konfliktin Azerbajxhan-Armeni

Ngjarja e ardhëshme

Ushqimet që Nuk Duhen Konsumuar Nëse Vuani nga Veshkat

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian