Nëse e mundin Italinë, është qershia mbi tortë për Kosovën 

Gjithçka është gati për Italinë! Kosova do fitore sonte (18.00) ndaj italianeve në kuadër të grupit 4 të kualifikueseve për Kampionatin Botëror dhe të avancojnë tutje. 

Fitorja do të ishte qershia mbi tortë për Kombëtaren tonë dhe selektorin Agron Shabani.

“Synojmë fitore për kalim në raundin tjetër.

Vajzat tona janë të motivuara për të ofruar maksimumin, për të vazhduar momentin e mirë të hendbollit të Kosovës”, shkruan në faqen e FHK-së.

Ngjarja paraprake

Ilary Blasi vishet nga stilistja shqiptare

Ngjarja e ardhëshme

Zv.drejtori Rustemi me apel për Regjistrim të popullatës në Diasporë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian