Nëse do të votohej sot, për kë do votoni? Rritet PD, opozita në avantazh të madh ndaj Ramës

Pjesa e katërt e sondazhit ‘Flame Tree Advisors’, që u publikuar në ‘Çim Peka LIVE’ ishte dhe më e rëndësishmja. Të pyetur se për kë do të votojnë qytetarët nëse zgjedhjet do të mbaheshin sot, PD është rritur.

Sipas sondazhit për PD-në do të votojnë nga 33.9 deri në 36.8 përqind. PS ka pësuar rënie, dhe për të do të votonin nga 38.5 deri në 40.1.

Nëse do të votohej sot, në total, kolacioni i Opozitës së Bashkuar do të fitonte me një diferencë të konsiderueshme.

Image

Sipas sondazhit Opozita e Bashkuar mund të marrë nga 46.0 deri në 49.1 për qind të votave.

Ngjarja paraprake

Politikani me ngjyrë e shndërron në moton kryesore të zgjedhjeve në Gjermani

Ngjarja e ardhëshme

Ekspertët francezë, pikëpyetje mbi imunitetin e tufës

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian