Nëna dhe babai takojnë vajzën për herë të fundit para se te shkojnë në front

Mijëra qytetarë ukrainas kanë marrë armët për të mbrojtur vendin e tyre përballë agresionit rus.

Luftimet janë duke u kryer thuajse në të gjithë pjesën jugore dhe lindore të vendit, ndërsa fokusi i rusëve janë rajoni i Khersonit, Kharkivi dhe Kievi.

Mes luftëtarëve ka edhe mjaft civilë që kanë marrë armët kundër rusëve.

Mediat ukrainase kanë publikuar foton e dy prindërve që kanë veshur rrobën ushtarake dhe po nisen për të mbrojtur Kievin, ndërkohë që takojnë vajzën e tyre të vogël.

Fotoja është mallëngjyese duke marrë mijëra komente mbështetëse, por edhe kundërshtuese në rrjetet sociale. 

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Kur “pëllet” Paska(l) Milo! Paskal Milo: Me Ibrahim Rugovën, pavarësia e Kosovës zor se do të realizohej

Story i radhës

Jeni një beqar i vullnetshëm apo i pavullnetshëm?

Të fundit nga