Në zgjedhje me koalicion apo më vete? Basha flet për taktika elektorale

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është pyetur nga gazetarët për zgjedhjet e ardhshme nëse do të futet i vetëm apo në koalicion.

Kryedemokrati nuk iu përgjigj drejtpërdrejt, por foli për taktika elektorale, ndërsa tha se asnjë formule nuk e shpëton Edi Ramën nga ndëshkimi popullor, por edhe nga drejtësia.

Pyetje: E keni diskutuar me aleatët si do të paraqiteni në zgjedhje, koalicion me listë të përbërë, vec e vec e keni menduar planin?

Basha: Pa diskutim që taktikat elektorale janë taktika elektorale. Një gjë ju them, asnjë formulë nuk e shpëton dot këtë njeri nga ndëshkimi popullor që e pret dhe ndëshkimi nga drejtësisë që e pret. Por sot  e gjithë vëmendje ime, e PD e koalicionit opozitar është një dramë që po shpaloset ditë për ditë para syve, tek rëndimi i përditshëm i situatës shëndetësore, tek thellimi i përditshëm i krizës ekonomike dhe te pamundësia ulëritëse e shqiptarëve për tu përballur me kostot e jetës, për të siguruar ushqimet bazë, sigurinë e punës, mundësinë për të fituar minimumin jetik për ata që e kanë humbur vendin e punës.

Ngjarja paraprake

Gjermania ndan mbi gjysmë miliard euro për t'iu ndihmuar të mbijetuarve të Holokaustit

Ngjarja e ardhëshme

Kryeparlamentari Xhaferi takoi deputetët Bala dhe Shterjoski

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian