Në vend të frenave, shkel gazin, shoferi i moshuar përfundon brenda lokalit me makinë, 5 të lënduar

Të paktën gjashtë persona janë plagosur, pas një aksidenti të rëndë, në Itali.

Ngjarja ndodhi në Caltagirone, ku një automjet përfundoi brenda një lokali, pasi shoferi 76-vjeçar humbi kontrollin e mjetit dhe u fut në lokal të mbushur me klientë.

Të plagosurit u dërguan në spital, ndërsa bëhet me dije se një 56-vjeçar është në gjendje të rëndë.

76-vjeçari është arrestuar dhe policia ka nisur hetimet për të.

Burimi: GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Rama: 2024-a vit i investimeve të mëdha kapitale

Story i radhës

Shkup, vetura e policisë përplaset me një trotinet

Të fundit nga