​Në SHSKUK po trajtohen 8 pacientë me COVID-19

Në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës (SHSKUK) po trajtohen tetë pacientë me koronavirus dhe tre të tjerë post-COVID.

Me oksigjeno-terapi janë gjashtë pacientë, kurse në Mjekim Intensiv po trajtohen dy pacientë.

Në Klinikën Infektive janë pesë pacientë:

në mjekim intensiv të Klinikës Infektive dy pacientë, Spitali i Pejës dy pacientë dhe Spitali i Gjakovës dy pacientë, njofton SHSKUK.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

KSI: Virusi mbetet i pranishëm, por situata epidemiologjike është e qetë

Story i radhës

The Guardian: Serbia, “kali i Trojës i Putinit” në Ballkan

Të fundit nga