Në Shkup mbahet takim komemorativ për aktorin Luran Ahmeti

Aktori shqiptar ndërroi jetë me 25 mars (e enjte).

Në nderim të tij do të mbahet një takim komemorativ në Shkup.

Ishte faqja e Teatrit që njoftoi në rrjetin social Facebook përmes një statusi të publikuar.

“TAKIM KOMEMORATIV për nder të jetës dhe veprës së aktorit Luran Ahmeti 29 mars (e hënë), ora 14.00 në Teatrin Shqiptar Shkup”.

Rikujtojmë se, aktori i ndjerë ka marrë pjesë në një sërë filmash dhe serialesh të njohura turke, si “Kurtlar Vadisi – Pusu”, “Elveda Rumeli”, “Muhteşem Yüzyıl: Kösem”, “Son Yaz Balkanlar”, “Mutlu Ol Yeter” dhe të tjera.

Ndryshe, aktori i njohur shqiptar ndërroi jetë në moshën 46 vjeçare.

Image

 

Ngjarja paraprake

Qindra hebrenj fanatikë bastisin Aksanë të shoqëruar nga policia izraelite

Ngjarja e ardhëshme

Lehtësohen masat në Britani, qytetarët fillojnë aktivitetet, asnjë vdekje prej 6 muajsh

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian