Në shkollën “Faik Konica” në kryeqytet mbahet mësimi

Procesi mësimor në shkollën Fillore, “Faik Konica”, në kryeqytet është mbajtur normalisht.

Drejtues të kësaj shkolla nuk kanë përfillur vendimin e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK).

Kurse shkolla Fillore “Meto Bajraktari” nuk ka mbajtur fare mësim gjatë të hënës.

Media ka kontaktuar me drejtoreshën e Arsimit në Prishtinë, por nga zyra e kësaj të fundit është thënë se ajo sapo është shëruar nga Covid-19 dhe nuk mund të deklarohet për këtë çështje.

Ngjarja paraprake

Kriptomonedha e Facebook mund të debutojë që në Janar

Ngjarja e ardhëshme

‘Doctor Honoris Causa’ për Ali Ahmetin nga Universiteti i Tetovës

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian