Në Real Madrid, Liverpool? De Bruyne konfirmon se e ka ndarë mendjen

De Bruyne dëshiron të vazhdojë të shkruajë historinë me Manchester Cityn.

Kevin De Bruyne ka deklaruar se ka nisur negociatat për rinovimin e kontratës me Manchester Cityn kanë nisur.

Ai kërkohet nga shumë klube, përfshirë Real Madridin dhe klubi i ëndrrave të tij, Liverpooli – por belgu dëshiron ta veshë ende fanellën e Man City.

Ai ka thënë për VTM: “Është e mundur (zhvillimi i negociatave vetë) duke parë se unë dua të qëndroj te Manchester City”.

“Nëse do të doja të largohesha dhe klubi nuk do të ishte dakord, do të duhej dikush për të negociuar. Po flasim, por nuk kemi përparuar shumë. Gjithsesi, nuk do të ketë vështirësi nga të dyja palët”.

Dy Bruyne, 29 vjeç, ka kontratë me Cityn deri në vitin 2023.

Që nga viti 2015, ku u transferua në ‘Etihad’, ai ka bërë 232 paraqitje, ka shënuar 58 gola dhe ka dhuruar shumë asiste.

Ngjarja paraprake

Njihuni me gratë më të dashura, gjenden në 3 shenja të horoskopit

Ngjarja e ardhëshme

Rinumërimi i votave në Wisconsin, Trumpit do t’i kushtonte 7.9 milionë dollarë

të fundit nga

Tirana barazon

Tirana dhe Egnatia u ndanë në barazim 2-2 në miqësoren e zhvilluar

AlbanianEnglishMacedonian