Në pak ditë mbush 30 vjet, Rita Ora: Jam më komode në lëkurën time se kurrë më parë

Në një intervistë të re për tabloidin Standard, Ora tha se ajo ishte “me fat” që ishte në gjendje të shikonte prapa dhe të mësonte nga vitet e saj më të reja përpara ditëlindjes historike më 26 nëntor.

Ora, e cila ka shijuar një sërë hitesh përgjatë karrierës, përfshirë këngën e suksesshme ‘Hot Right Now’, tha: “Unë jam gruaja që dua të jem. 30-tat e mëdha! Unë jam më komode në lëkurën time se kurrë më parë”.

Këngëtarja e cila ka lindur në Kosovë, por u zhvendos në Londër si fëmijë, shtoi: “Unë kurrë nuk kam pasur një jetë normale në të njëzetat, por nuk do ta ndryshoja atë për asgjë në botë. Është diçka që unë e kam vërejtur gjatë izolimit – Unë kurrë nuk kam pasur atë jetë ku thjesht mund të dilni dhe të shëtisni rreth kopshtit tuaj ose kudo dhe askush nuk interesohet vërtet”.

Duke folur posaçërisht në lidhje me rritjen e qendrës së vëmendjes, Ora tha: “Unë do të thoja që kur ju jeni në të 20-at tuaja, ju keni mësuar dhe natyrisht bëni gabime. Unë mendoj se tani i shikoj të 20-tat e mia si një mësim. Dhe unë jam shumë me fat për të qenë në gjendje ta bëj atë”.

Gjatë tetë viteve të saj në muzikë, Ora është kritikuar nga publiku për një numër çështjesh – më e spikatura ka qenë kënga e saj e vitit 2018 “Girls” – teksti i së cilës u sulmua nga anëtarët e komunitetit LGBTI.

Në atë kohë, ajo kërkoi falje dhe tha: “Unë kurrë nuk do të shkaktoja qëllimisht dëm ndaj personave të tjerë LGBTQI ose dikujt”.

Kohët e fundit, ajo thuhet se u kritikua nga banorët vendas për zhvendosjen nga Londra në Cotswolds përpara periudhës së izolimit në mars.

Ora, e cila gjithashtu ka luajtur në ekskluzivitetin ‘Fifty Shades of Grey’ dhe projekte të tjera të tilla si ‘Twist’ – një film i ri i bazuar në romanin “Oliver Twist” të Charles Dickens – tha disa herë se ajo kishte luftuar me jetën në sytë e publikut.

“Unë mendoj se për këdo që jeton në qendër të vëmendjes … Ju nuk mund të shkoni në shkollë për këtë”, tha ajo. “Nuk ka shkollë se si të jesh i famshëm. Ju jeni hedhur në fund të thellë dhe pastaj ju mbetet juve që të punoni. Mendoj se në të vërtetë e mësova mënyrën e vështirë. Ju e keni këtë gjë aty ku e pranoni: ‘Në rregull kjo është jeta ime tani’”, thotë Rita për Standard.

Këngëtarja, nëna psikiatre e së cilës Vera u kthye në vijën e frontit të NHS (Shërbimi i Shëndetit Kombëtar) gjatë pandemisë, tha se familja dhe ekipi i saj e kishin ndihmuar atë në kohë të vështira.

Ora tha: “Unë hyra në këtë industri dhe jam shumë mirënjohëse për atë se si ka qenë karriera ime deri më tani, por vjen me shumë si rezultat i menaxhimit. Jam shumë me fat që kam nënën time dhe motrën time me të cilën kam punuar që nga fillimi dhe ato më kanë mbajtur të mbrojtur”.

Rita Ora përndryshe së fundmi ka realizuar reklamën më të re të rrjetit 5G në Londër të kompanisë EE, në të cilën ajo shfaqet si një personazh i avatar duke përdorur rrjetin 5G të EE dhe teknologjinë iPhone 12 Pro.

Image
Ngjarja paraprake

EVN Maqedoni ndau tablet kompjuterë për gjeneratën e re “20-20-20” të nxënësve në Gostivar

Ngjarja e ardhëshme

Etiopia arrin në 101.248 raste të konfirmuara me COVID-19

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian