Në një sulm terrorist në Niger humbën jetën 56 persona

Të paktën 56 persona humbën jetën në një sulm terrorist në kufirin mes Nigerit dhe Malit, transmeton Anadolu Agency (AA).

Media lokale raportuan se fshatrat Tchombangou dhe Tchombangou, afër kufirit me Malin, u sulmuan nga terroristët.

Në sulm humbën jetën 56 civilë dhe plagosën 20 të tjerë. Sulmi u konfirmua gjithashtu nga Ministri i Brendshëm i Nigerit, Alkache Alhada.

Në rajonin ku ndodhi sulmi terrorist u dërguan ushtarë.. .

Ngjarja paraprake

Bilanci i vitit 2020/ Kukësi fshikullon arbitrat, Hallaçi do të drejtojë skuadrën deri në fund të sezonit

Ngjarja e ardhëshme

E keni tepruar me bakllavanë apo me ëmbëlsirat e tjera? 3 dieta që do t’ju shpëtojnë jetën pas Vitit të Ri!

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian