Në një lokal në Prishtinë, vidhen 15 shtëpiza të kompjuterëve

Në mëngjesin e së mërkurës, në një lokal në rrugën “Muharrem Fejza” në Prishtinë janë vjedhur 15 shtëpiza të kompjuterit.

Policia kanë njoftuar se lidhur me vjedhjen ende askush nuk është arrestuar.

“Rr. Muharrem Fejza, Prishtinë 07.10.2020-06:05. Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se, se person-a të panjohur të maskuar me forcë kanë depërtuar në lokalin e ti dhe nga aty kanë vjedhur pesëmbëdhjetë (15) shtëpiza kompjuteri. Nuk raportohet për të arrestuar, rasti është duke u hetuar”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës.

Ngjarja paraprake

10 hapa që “ëndrrat” tuaja të bëhen realitet

Ngjarja e ardhëshme

Erdoğan: Turqia me praninë e saj ushtarake i shërben stabilitetit dhe paqes të të gjithë rajonit të Gjirit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian