Në Kroaci 57 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit, në Slloveni 48

Në Kroaci 57 persona kanë humbur jetën si pasojë e COVID-19 në 24 orët e fundit, ndërsa janë regjistruar edhe 2919 të infektuar të rinj.

Numri i rasteve aktive në Kroaci ka arritur në 23.062, ndërsa prej tyre 260 janë në respiratorë.

Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkoviq, është vetizoluar, pasi bashkëshortja e tij ka rezultuar pozitive me koronavirus.

Në Slloveni ndërkohë kanë vdekur 48 persona si pasojë e COVID-19 në 24 orët e fundit, e janë regjistruar 1106 raste të reja të infeksionit nga testimi i 3644 mostrave.

Ngjarja paraprake

In Memoriam: Jeta dhe vepra e Meli Zenkut

Ngjarja e ardhëshme

Ardit Çela homazhe në Berat: Vepra e Dëshmorëve të atdheut e renditi Shqipërinë fituese në Luftën e Dytë Botërore

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian