Në Kosovë, 1,730 raste aktive, të shëruar 12,987

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 15.333 raste nga 64.230 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 616 raste të vdekjes.

IKSHPK bën të ditur se numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 12.987 raste, kurse numri i rasteve aktive është 1.730.

Ndryshe, në klinikat e QKUK-së dhe spitalet regjionale po trajtohen 196 pacientë prej tyre 110 të konfirmuar me coronavirus.

Në respiratorë janë duke u trajtuar 3 pacientë, me CPAP 8 dhe me oksigjeno terapi 118 të tjerë.

Ditëve të fundit kemi pasur një rënie të lakores sa i përket rasteve të reja me COVID-19 e po ashtu edhe rasteve të vdekjes.

Ngjarja paraprake

Arabia Saudite aktivizon sistemin nga i cili do të bëhen aplikimet për umre

Ngjarja e ardhëshme

Ja si dukej Rudina Magjistari 15 vite më parë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian