Në këto vende s’do të ketë rrymë sot

Sot do të ketë sërish ndërprerje të rrymës për shkak të disa punimeve.

KEDS ka njoftuar se ka punime në projekte investive dhe për siguri të sistemit, njofton Klan Kosova.

Punime është planifikuar të kryhen vetëm në rajonin e Prishtinës dhe këto janë zonat ku do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike.

Data e punimit: 30-12-2020

1.

TS 110/10(20)kV Prishtina 7 do të ndërprehet:

Dalja 10 kV J11 Matiçani (Kodi: 19000041) prej orës 09:00 deri në ora 21:00

Vendet: TS Mati 1, 2, 3, 4, Zllatar dhe TS Rezervuari 4.

Arsyeja: Realizimi i lidhëseve dhe energjizimi i trafos së re.

Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

Data e punimit: 30-12-2020

1.

TS 110/10(20)kV Prishtina 5 do të ndërprehet:

TS.10/04 kV Kodra e Trimave – 12 (Kodi: 13000016034) prej orës 10:00 deri në ora 11:00

Vendet: rr.Vlora, rr.Rugova dhe rr.Xhevat Begolli.

Arsyeja: Vendosja e grupeve matëse pas ndërrimit të transformatorit.

Ngjarja paraprake

Arrin 2 milionë ndjekës në Instagram, Luana shpërblen fansat me dhuratë

Ngjarja e ardhëshme

Një tërmet 5.1 ballë godet Japoninë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian