Në këtë qytet nuk ka asnjë të prekur me koronavirus

Ku më shumë e ku më pak, e gjithë bota po vuan nga pandemia e koronavirusit.

Por në qytetin Nunavut, në veri të Amerikës, pjesë e Kanadasë, nuk ka asnjë person të infektuar.

Në masat e marra që në fillim të pandemisë, edhe rezidentët që kishin lëvizur për në jug të vendit, duhet t’i nënshtroheshin një izolimi dy javor të ndërtuar nga autoritetet në Winnipeg, Yelloëknife, Ottawa dhe Edmonton.

Rojet e sigurisë janë kujdesur për këto hotele dhe inferierët janë kujdesur për të izoluarit. Që prej fillimi të pandemisë rreth 7000 veta kanë marrë shërbimin në izolim.

Personat që e kanë thyer izolimin kanë marrë dënime nga shteti, por pikërisht këto masa kanë bërë që ky qytet mos të raportojë asnjë të infektuar përgjatë këtyre muajve.

Ngjarja paraprake

Koeman i jep vërejtje konkrete Lionel Messit

Ngjarja e ardhëshme

Një dron nga konflikti në Malësinë e Karabakut rrëzohet në Iran

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian