Në jetë ka gjëra më të rëndësishme sesa të ndjekësh dikë që nuk e meriton

Jeta nuk është një garë ku duhet të dilni, të fejoheni, të martoheni dhe të keni fëmijë para miqve tuaj. Ka gjëra shumë më të rëndësishme sesa të shkosh pas dikujt që nuk të vlerëson ashtu siç e meriton, nga frika e të mos mbeturit vetëm. Ne duhet të jetojmë përkrah atyre që kujdesen për ne dhe jo dikujt që na trajton si një objekt.

Dashuria dhe respekti duhet të ndërtohen ditë pas dite, nga dy persona që janë të gatshëm të bëjnë gjithçka për njëri-tjetrin. Asnjë marrëdhënie nuk mund të jetë e suksesshme, nëse dashuria dhurohet vetëm nga njëra palë, prandaj harrojini ata që nuk ju trajtojnë në mënyrën e duhur. Gjithashtu kur jeni vetëm, mos kërkoni në mënyrë të dëshpëruar një dashuri të re, sikur kjo të ishte gjëja më e rëndësishme në jetën tuaj.

Le të rrjedhë jeta, le të rrjedhin njerëzit. Ka shumë gjëra për të ndjekur në jetën tonë të përditshme. Largohuni nga njerëzit që nuk kanë asnjë lidhje me personalitetin tuaj, shijet e tyre kanë tendencë vetëm t’ju lëndojnë. Kaloni më shumë kohë me familjen dhe miqtë tuaj, këta janë njerëzit që kanë më shumë rëndësi në jetën e kujtdo. Ndiqni ëndrrat tuaja, investoni në karrierën dhe në studimet tuaja, sepse koha që i kushtoni vetes nuk humbet kurrë.

Nuk është egoizëm të largoheni nga ata që ju kanë shkaktuar kaq shumë vuajtje dhe të kërkoni atë që është më e mira për rutinën tuaj psikologjike. Mos mendoni se nuk do të gjeni kurrë dashuri vetëm sepse keni një zemër të thyer për dikë. Nëse një person nuk i plotësonte pritjet tuaja, kjo është për shkak se ata nuk donin ose thjesht arritën në përfundimin se gjëja më e mirë për të dy ishte të shkonin në rrugën e tyre. Fundi i një romani nuk është fundi i botës, përkundrazi, është një mundësi për të filluar përsëri.

Kjo është një mënyrë për të zbuluar se kush jeni vërtet dhe çfarë lloj dashurie dëshironi. Ndiqni gjërat dhe arsyet e duhura, pasi ato do të garantojnë lumturinë dhe suksesin tuaj.

Ngjarja paraprake

​Ibra apo Lukaku? Cassano e zgjedh pa mëdyshje më të mirin

Ngjarja e ardhëshme

Vrasja e biznesmenit Niko Goro/ Roja: I kam parë të bisedojnë për çështje dokumentesh para një muaji

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian