Në Gjilan raportohen 14 mësimdhënës të infektuar me koronavirus

Në Komunën e Gjilait sipas kryetari Lutfi Haziri, gjendja nënpr shkolla është përmirësuar jashtëzakonisht shumë.

Ai ka thënë se, 52 raste pozitive që i kemi pasur në shkollat private dhe publike, sot ky numër ka rënë në 22 raste aktive. Prej tyre 14 janë mësimdhënës, 4 nxënës, 3 punëtorë administrativë dhe 1 punëtor teknik.

Postimi në Facebook:

Pas menaxhimit agresiv të masave anti #COVID19, në shkollat e Gjilanit gjendja është përmirësuar jashtëzakonisht shumë. Nga 52 raste pozitive që i kemi pasur në shkollat private dhe publike, sot ky numër ka rënë në 22 raste aktive. Prej tyre 14 janë mësimdhënës, 4 nxënës, 3 punëtorë administrativë dhe 1 punëtor teknik. Apeloj të gjithë qytetarët që të vazhdojnë t’i përmbahen rekomandimeve të institucioneve shëndetësore që është bartja e masave, mbajtja e distancës mes vete dhe pastrimi i duarve. Kujdes e mos u bën për kujdes intenziv!

Ngjarja paraprake

862 raste të reja me koronavirus dhe 14 humbje jete në 24 orët e fundit

Ngjarja e ardhëshme

Fjalët e fundit të viktimës së sulmit në Nice: I thoni fëmijëve të mi që i dua

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian